Szpatułka do nabierania kremu i masażu okolic oczu
Szpatułka do nabierania kremu i masażu okolic oczu

Czy zastanawiałaś się kiedyś co zobaczyłabyś na swoich dłoniach pod mikroskopem? Dużo. Według badań na dłoniach mamy nawet 3200 bakterii ze 150 różnych gatunków.

 

Jeśli nie myjesz rąk regularnie, to żyjątek będzie jeszcze więcej. Fakt, że na Twoim ciele żyje tyle stworzeń nieco zmienia jego percepcję, prawda? Oczywiście, część bakterii tworzy florę, która jest naturalnym i potrzebnym ciału środowiskiem, ale z całą pewnością nie są potrzebne Twojemu kremowi ;-),

 

Niestety, wszystkie kosmetyki, w które wkładamy ręce narażone są na działanie znajdujących się na nich bakterii. A te, nawet mimo zawartości konserwantów w kosmetykach, mogą zmieniać strukturę, a co za tym idzie- ich działanie. Jak to możliwe?

 

Każdy kosmetyk ma odpowiednie pH, w którym konkretne składniki aktywne mogą działać. Żeby lepiej Ci to wytłumaczyć posłużę się przykładem witaminy C, a konkretnie kwasu askorbinowego, dla którego naturalnym środowiskiem jest pH 3,5 lub niższe. W takim kwaśnym pH składnik ten zapewni Twojej cerze szereg różnych, fantastycznych benefitów- rozjaśni, rozświetli, wspomoże walkę z nadmiernym łojotokiem, ale... Kiedy pH będzie wyższe niż 3,5- to kwas askorbinowy zacznie tracić swoje właściwości, a jego aplikacja będzie bez sensu. W jaki sposób między innym Ty możesz przyczynić się do zmiany pH kosmetyku? Wkładając w niego palce ;-). Ot- taki prosty przepis na to jak sprawić, że Twoje serum/ krem nie będzie działać! A tak na poważnie- dlaczego tak się dzieje? A no, dlatego, że Twoja skóra ma odczyn pH ok. 5,5- znacznie wyższe niż to, w którym witamina C lubi przebywać. Właśnie dlatego aplikacja dłońmi tego typu kosmetyków, po prostu nie jest dobrym pomysłem.

 

Szpatułka zapewni Ci możliwie największą higienę, a Twojemu produktowi możliwie najdłuższe działanie. Nasza magiczna szpatułka dodatkowo została wzbogacona o piękny kamień- różowy kwarc, awenturyn lub ametyst. Kamienie te mogą posłużyć jako mini masażer, który idealnie sprawdzi się na przykład w podróży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl